Rodinný penzion
a restaurace Starý mlýn

Vážení hosté, vítáme Vás na stránkách našeho rodinného penzionu a restaurace Starý mlýn v Rožanech u Šluknova, která se nachází v nejsevernější oblasti České republiky na hranicích s Německem. Jedná se o pozdně barokní patrový mlýn, který byl vyhlášen kulturní památkou v roce 1958. Mlýn byl založen roku 1797 a po modernizaci v roce 1863 fungoval do roku 1945. Po odsunu původních majitelů střídavě chátral až do roku 2002, kdy jsme začali s rekonstrukcí.

mlýnské kolo

erb

Při jeho opravě jsme se snažili o zachování původní architektury, jakož i o zachování typického přírodního prostředí pro mlýn: výjimečná nosná konstrukce vantroků z kamenných sloupků a překladů, náhon, kde můžete vidět pstruhy a také raky, rybníček s vodními rostlinami a rybičkami a nechybí samozřejmě ani vodník.

Pro naše hosty je zde řada možností návštěv. Například nádherné prostředí v Národním parku České Švýcarsko. Nejsevernější město Čech – Šluknov s nově rekonstruovaným zámkem. Rumburk s klášterem a Loretánskou kaplí. Německé Kirschau, kde naleznete termální bazén se slanou vodou, saunou, solnou jeskyní a aromatherapy, to vše již za 10 Euro na den. Prostředí je vhodné také pro cyklisty, protože ležíme přímo na cyklostezce, která tvoří část dálkové cyklotrasy z Ráje na Kokořínsku do Německa. Na státní hranici je to od nás asi jen půl kilometru, a proto jsme také nejsevernější certifikované zařízení pro cyklisty na území celé České republiky.

Restaurace
a vinárna

Návštěvníkům nabízíme posezení ve stylové restauraci s 60 místy, výběr z jídel české i zahraniční kuchyně a samozřejmě také speciality našeho mlýna.

V teplém počasí je pro Vás připravena krytá terasa s 50 místy a výhledem na samotný mlýn a jeho okolí.

Pro malou uzavřenou společnost máme k dispozici salónek s 10 místy (bývalá černá kuchyně se zachovalými cihlovými klenbami).

A k tomu všemu Vám můžeme nabídnout k pronájmu prostory vinárny, která se nachází ve sklepení mlýna (na úrovni mlýnského kola, se zbytky původní mlýnské technologie). Tyto prostory si můžete pronajmout pro Vaše oslavy, svatby, školení a jinou zábavu s hudbou a tancem (40 - 50 míst).
* Podmínkou pronájmu je, aby si pronajímatel zajistil vlastní občerstvení, obsluhu, atp.

Ubytování

Zatím jsou připraveny tři pokoje (do budoucna bychom jejich počet chtěli zvýšit – k dispozici bude celé jedno patro).
Samozřejmě jsme se snažili jejich interiér přizpůsobit kulturní památce s tím, aby bylo zachováno co největší pohodlí pro naše hosty. Všechny naše pokoje mají vlastní WC, koupelnu, lednici, wi-fi připojení.

Ceník ubytování

Cena za osobu bez snídaně   550 Kč
Cena za osobu se snídaní   700 Kč

Rezervace

Objednáním ubytování ve Starém mlýnu v Rožanech uděluje klient souhlas se zpracováním osobních údajů poskytnutých za účelem ubytování dle "Prohlášení" uveřejněného zde, v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, článek 6 (1) a).

Fotogalerie

Pokud obrázek říká tisíc slov, pak si dokážete představit, jak dlouho by trvalo popsat všechny naše fotografie.

Zajímavosti v okolí

Podstávkové domy

Podstávkové domy

Nádherné podstávkové domy jsou k vidění na mnoha místech.

Lyžování

Lyžování

Běžkařský a lyžařský areál se nachází hned za státní hranicí Rožany-Sohland a obcí Lipovou-Souhland.

Rozhledny v okolí

Rozhledny v okolí

Seznam rozhleden v okolí Šluknovského výběžku v České republice a v Německu.

Koupání

Koupání

Seznam krytých, venkovních bazénů nebo lázní.

Atrakce pro děti

Atrakce pro děti

Seznam poznávacích a zážitkových aktivit pro děti.

Dinosauří park

Dinosauří park

Dinosauří park Saurierpark Kleinwelka se nachází blízko města Budyšín.

Horolezectví

Horolezectví

Seznam skal v okolí určených k horolezectví.

Köglerova naučná stezka

Köglerova naučná stezka

Köglerova naučná stezka je nejstarší přírodovědnou naučnou stezkou v Čechách.

Nejsevernější místo České republiky

Nejsevernější místo České republiky

Nejsevernější místo České republiky leží u vesnice s přiléhavým názvem Severní.